Ponieważ Internet staje się coraz bardziej spleciony z życiem ludzi, każda firma, która chce odnieść sukces, musi być online.

Jeśli Twoje strony internetowe nie działają poprawnie, zauważysz to w swojej firmie. Skorzystaj z tych wskazówek, aby zaprojektować niesamowite strony internetowe.Jeśli projektujesz witrynę internetową, upewnij się, że napisany przez Ciebie kod ma prawidłowy kod HTML+CSS. Chociaż większość przeglądarek potrafi zrozumieć nieprawidłowy kod, może on być renderowany poprawnie lub niepoprawnie. Prawidłowy kod będzie renderował się w ten sam sposób przez większość czasu w nowoczesnych przeglądarkach. Możesz sprawdzić poprawność swojego kodu HTML za pomocą walidatora HTML.Kiedy tworzysz grafikę lub zdjęcia na swoją stronę, pamiętaj, aby rozmiar pliku był niewielki. Jeśli Twoja grafika jest zbyt duża, Twoja strona będzie się ładować powoli, a odwiedzający ją opuszczą. W Internecie można znaleźć wiele darmowych lub niedrogich programów graficznych, które zoptymalizują obrazy przed załadowaniem ich do witryny.Kiedy myślisz o tym, jak zaprojektować stronę internetową, musisz pomyśleć o nawigacji. Chcesz, aby Twoja nawigacja była łatwo dostępna i łatwa w użyciu. Umieść pasek nawigacyjny na każdej stronie w widocznym miejscu. Upewnij się również, że dobrze współgra z resztą strony i nie rozprasza odwiedzających.Oddziel swoje tematy. Przechowuj różne tematy na różnych stronach. Pomoże to Twojemu klientowi szybko znaleźć potrzebne informacje.Dowiedz się wszystkiego, co możesz na swój temat. Jeśli korzystasz z tej witryny do prowadzenia blogów, dokładnie przeanalizuj coś, zanim to opublikujesz. Doskonały artykuł z wieloma świetnymi wskazówkami na temat projektowania stron internetowych

Kiedy nie wydajesz się autentyczny lub kompetentny, szybko stracisz czytelników.

Znajomość tematu jest bardzo ważna podczas prowadzenia bloga.Poznanie podstawowego języka HTML pomoże Ci dodać ciekawe dodatki do Twojej witryny. Na przykład możesz mieć słowa podążające za kursorem lub baner, który wyświetla ważne informacje. Pamiętaj, aby od czasu do czasu zmieniać kolory i czcionki, abyś wydawał się bardziej zaangażowany w stronę internetową i jej projekt.Każda strona Twojej witryny powinna mieć możliwość powrotu do strony głównej lub „domu”. Gwarantuje to, że gdy użytkownicy wejdą głębiej w Twoją witrynę, zawsze będą mogli zacząć od nowa, jeśli stracą miejsce, co doprowadziło ich do strony, na której aktualnie się znajdują.Podczas projektowania witryny używaj tagów ALT do swoich obrazów. Istnieje kilka głównych powodów, dla których należy używać tagów ALT, w tym pomoc osobom niedowidzącym, zapewnienie możliwości indeksowania wyszukiwarkom, a także do celów opisu i tłumaczenia. Jeśli obrazy są linkami, tagi pozwalają również opisać link. Wreszcie tagi ALT są używane przez roboty wyszukiwarek; dlatego korzystanie z nich może pomóc w zwiększeniu rankingu wyszukiwania.Unikaj używania animowanych GIF-ów w swojej witrynie. Były one popularne pod koniec lat 90., ale nowsze technologie zastąpiły zastosowania animowanych GIF-ów, które były rzeczywiście przydatne. Animowane pliki GIF mają niską jakość i duży rozmiar. Używaj ikon statycznych do elementów strony i rzeczywistych plików wideo do złożonych animacji.Spróbuj dołączyć prawdziwe referencje klientów. Bardzo niewielu chce jako pierwsi wypróbować produkt lub usługę, więc poinformuj klientów, że inni wypróbowali Twoje wyroby i byli z nich zadowoleni. Spróbuj poprosić kilku klientów, którzy realizowali z Tobą projekty, aby stworzyli krótki akapit na temat ich doświadczeń z Twoją firmą, który możesz umieścić na Twojej stronie.Jak już przeczytałeś, projektowanie stron internetowych nie jest trudne do uchwycenia. Poznaj podstawowe zasady, a będziesz w stanie stworzyć naprawdę dobrą stronę internetową. Postępuj zgodnie z przedstawionymi tutaj wskazówkami, aby uzyskać wyniki, z których możesz być dumny.