Niemcy to sąsiedzi, do których wiele firm jeździ żeby kupować i handlować. Jeśli jeździmy tam i tankujemy to można uzyskać zwrot za paliwo, które tam kupiliśmy. Jeśli śpimy w hotelu to również można będzie odzyskać podatek VAT. Wiele firm właśnie tak robi i w skali roku uzbiera się z tego całkiem duża suma pieniędzy.

Tym bardziej, jeśli firma jest duża i wielu z jej pracowników jeździ poza granicami kraju. Wtedy warto korzystać z możliwości zwrotu podatku vat, bo na pewno na tym wiele uda nam się zyskać. Jeśli jesteśmy poza granicami i korzystamy z wynajmu samochodów albo jeździmy taksówką to również te kwoty można odzyskać. Wydawać by się mogło, że to nie jest dużo, ale jak się pozbiera kilka osób to wyjdą zyski sięgające tysięcy złotych. Warto, zatem wiedzieć, w jaki sposób sobie poradzić z takimi rozliczeniami żeby można było te pieniądze bardzo szybko otrzymać na swoje konto. Pieniądze nam się należą, dlatego to nie jest jakaś jałmużna tylko coś, o co warto walczyć. Żadne państwo nam nie podaruje podatku vat, który im się należy, dlatego my nie możemy od tak sobie odpuścić tego, o co można się ubiegać. Na pewno na tym zyskamy i to bardzo dużo pieniędzy.


Składamy wniosek o zwrot podatku VAT

Trzeba będzie dowiedzieć się wszystkiego o tym jak złożyć taki wniosek żeby był przyjęty. Najpierw trafia do polskiego urzędu skarbowego gdzie poddawany jest weryfikacji i sprawdzają czy mamy firmie w Polsce i czy płacimy podatek VAT. Dopiero później przesyłane są dokumenty dalej i tam już załatwiana jest wypłata. Trochę to trwa, a schodzi się jeszcze dłużej, jeśli nie wypełnimy wszystkiego tak jak trzeba. To znaczy, że warto byłoby się dowiedzieć, kiedy można zrobić zwrot podatku vat z zagranicy i wtedy przygotujemy się do tego we właściwy sposób. Im więcej się wie tym lepiej dla nas, ale jeśli nie mamy na to wszystko czasu to nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy udali się do firmy, która w naszym imieniu jest w stanie to wszystko pozałatwiać. Pracują tam doświadczeni ludzie, którzy zwrotami podatku z zagranicy zajmują się codziennie.