Wprowadzenie odsłoniętej cegły do wnętrza może mieć niesamowity wpływ na wystrój wnętrza, zapewnia surową i wytrzymałą jakość, którą trudno osiągnąć za pomocą innych materiałów budowlanych.

Osiągnięcie stylu może być trudne, ale wyniki końcowe są warte wysiłku, dlatego warto zdecydować się na zastosowanie cegły w wykończeniu pomieszczenia. Surowe ściany z cegieł z pewnością nie są nowym pomysłem do zastosowania w domu czy biurze i, podobnie jak wiele aspektów wystroju wnętrz, pierwotnie koncepcja zrodziła się z praktyczności. Cegły rzeczywiście były używane w budynkach od kilku tysięcy lat i przez większą część tego czasu nie było innej alternatywy niż pozostawienie odsłoniętych ścian.

Tynk stał się później bardziej powszechny, choć do początków XX wieku wznoszono budynki bez otynkowanych ścian. Rosnąca popularność budynków w stylu industrialnym pod koniec ubiegłego wieku pomogła przywrócić modę na odsłoniętą cegłę we wnętrzach.

Pomieszczenia, takie jak restauracje, hotele i biura, najczęściej decydują się na takie rozwiązanie. Po prostu takie podejście tworzy charakterystyczny styl w budynkach i może przynieść taki sam efekt w twoim domu lub mieszkaniu. Nadaje naturalny charakter każdemu pomieszczeniu w domu, niezależnie od tego, czy jest to cegła na ścianę w kuchni, salonie, sypialni czy korytarzu. Większość potencjalnych problemów powstaje, jeśli chcesz uzyskać najbardziej autentyczny wygląd, czyli wyeksponowanie prawdziwych cegieł bez żadnych upiększeń. Jeśli takie są twoje preferencje, ważne jest, aby pamiętać, że nie jest to łatwe przedsięwzięcie. Cegły mogą być dość porowate, dlatego narażenie na wilgoć może z czasem spowodować ich pogorszenie, szczególnie gdy znajdują się w kuchni. Z estetycznego punktu widzenia brud może również przedostawać się do ścian i nie zawsze jest łatwy do usunięcia, dlatego cegły naturalne powinno się uszczelniać. Cegły są jednak najbardziej trwałym materiałem budowlanym wytworzonym przez człowieka, mogą przetrwać przez setki lat w niezmienionym stanie, o ile odpowiednio się je pielęgnuje.