Życie z astmą może być czasami bardzo frustrujące.

Często zdarza się, że wykonujesz proste czynności, takie jak wchodzenie po schodach, ale po dotarciu na szczyt masz problemy z złapaniem oddechu. Poniższy artykuł zawiera kilka wskazówek, jak ułatwić sobie życie z astmą.Jeśli chcesz użyć nawilżacza lub waporyzatora, wyczyść go dokładnie. Jeśli zawiera kurz lub cokolwiek innego, twoje płuca będą przeszkadzać cząsteczkom zawartym w parze. Pozostaw nawilżacze i waporyzatory na chwilę w wodzie i upewnij się, że są suche przed ich użyciem.Świetną wskazówką, która może pomóc w radzeniu sobie z astmą, są ćwiczenia w pomieszczeniach. Wiele osób po prostu zakłada, że ​​nie mogą ćwiczyć, ponieważ mają astmę, ale tak nie jest. Zimne powietrze na zewnątrz jest tym, co zaostrza astmę i można tego uniknąć, ćwicząc w pomieszczeniach.Uważaj na zawód, który wybierzesz, jeśli masz astmę. Niektóre prace, takie jak malarze, piekarze, pracownicy służby zdrowia i pracownicy rolni, wymagają stosowania chemikaliów lub materiałów, które mogą pogorszyć astmę lub spowodować atak astmy. Staraj się trzymać prac, w których przez cały dzień będziesz przebywać w zdrowym środowisku.Jeśli jesteś leczony na astmę i stwierdzisz, że twoje leki nie działają, ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem. Lek, który przyjmujesz, może działać na innych, ale może nie działać na Ciebie. Najważniejsze informacje o astmie, które każdy powinien znać

Twój lekarz może nawet chcieć dodać do leczenia inny lek.Postaraj się zmniejszyć ilość alergenów i zanieczyszczeń środowiskowych, takich jak kurz, pyłki, sierść zwierząt, pleśnie i grzyby oraz cząsteczki jedzenia.

Utrzymanie domu w czystości może mieć ogromny wpływ na objawy astmy. Pomóc może również zakup filtra powietrza lub oczyszczacza, a nawet wyczyszczenie filtrów w systemie klimatyzacji.Astma może wahać się od niewielkiego rozdrażnienia do całkowitego, zagrażającego życiu stanu. Aby zapobiec atakom astmy, pamiętaj o umiarze, zwłaszcza podczas aktywności na świeżym powietrzu w czasie upałów. Gorące i wilgotne powietrze może utrudniać oddychanie każdemu, ale dla osoby z astmą może to być śmiertelne. Jeśli masz pracę na zewnątrz, spróbuj zrobić to wcześnie rano lub późno w ciągu dnia i unikaj południowego słońca i upałów.Weź prysznic lub kąp się każdego wieczoru przed pójściem spać, aby usunąć wszelkie alergeny, które mogą wywołać atak astmy. Spanie z alergenami na skórze lub włosach może nie tylko wywołać atak, ale z czasem może sprawić, że będziesz jeszcze bardziej wrażliwy na określone wyzwalacze.Spróbuj spożywać produkty zawierające kofeinę, jeśli czujesz, że zbliża się atak astmy, ale nie noś ze sobą inhalatora ratunkowego. Kofeina może rozszerzać drogi oddechowe, więc spożycie kofeiny może pomóc w zapobieganiu atakowi. Pomocna może być filiżanka kawy, gorąca czekolada lub herbata, a nawet zjedzenie tabliczki czekolady.Zminimalizuj czas spędzany na świeżym powietrzu w wilgotnych porach roku, aby uniknąć problemów z astmą. Jeśli masz problemy z astmą, najbardziej wilgotna część roku jest również najprawdopodobniej najbardziej pogarszająca. Wilgotne powietrze samo w sobie jest szkodliwe dla osób cierpiących na astmę, a także ma tendencję do sprowadzania ze sobą alergenów i innych czynników drażniących. Przebywanie w domu, kiedy tylko jest to możliwe, trzyma cię z dala od tych zagrożeń.Jak wspomniano na początku tego artykułu, codzienne życie z astmą może być niezwykle frustrujące. Kiedy proste codzienne czynności sprawiają, że brakuje Ci powietrza, życie może czasami wydawać się bardzo ograniczone. Mamy nadzieję, że w tym artykule znajdziesz kilka dobrych pomysłów na pomoc w kontrolowaniu astmy i jak najlepsze wykorzystanie dnia.