Popyt w budownictwie jednorodzinnym, a zarazem trudności ze znalezieniem siły roboczej, powoduje iż firmy, starają się inwestować w nowoczesne maszyny budowlane, które przejmą część obowiązków pracowników.

Przykładów możemy odnaleźć wiele poczynając od minikoparek, które wykonują pracę kilku kopaczy poprzez agregaty prądotwórcze, które pozwolą na zastosowanie urządzeń wspomagających pracę ludzkich rąk, tam gdzie nie ma dostępu do prądu. Dobra minikoparka będzie z pewnością bardzo pomocna. Można zakupić agregaty prądotwórcze, które będą posiadały różną moc. Specjalne młoty spalinowe, lub hydrauliczne szybko i sprawnie poradzą sobie z wyburzaniem. Pozwoli to na pojęcie przez firmy budowlane, przyjęcia większej ilości zleceń, przedsiębiorstw może np. zakupić minikoparki powietrza i rozszerzać zakres usług.. Można zakupić również specjalne zagęszczarki które z mogą ubić grunt, pod chodnik. Zainwestowane pieniądze szybko się zwrócą, biorąc pod uwagę ciągle rosnące wynagrodzenia pracowników, o których i tak trudno gdyż wielu wyjechało za granice gdzie zarobki są kilkakrotnie wyższe. Dobrze przygotowany magazyn z pewnością będzie sprawdzał się pod względem logistycznym.

Z pewnością palety które będą mogły być ustawiane przez wózki widłowe, również z pewnością będą atutem takiego magazynu.

Oczywiście aby obsługiwać tego rodzaju urządzenia należy posiadać kurs i uprawnienia na wózek widłowy. Zatem należy wcześniej wymierzyć jakie pole manewru, będą potrzebowały wózki widłowe w naszym magazynie. Wówczas będziemy wiedzieli jakiej wielkości magazyn należy przygotować. Również ważne będzie określenie wielkości palet, wówczas będziemy wiedzieli jaką wysokość muszą posiadać poszczególne półki. Oczywiście należy dodać kilkanaście centymetrów, pamiętając że wózki widłowe, będą musiały taką paletę trochę unieść aby ja wysunąć. Zatem wysokość przedziału w którym będzie znajdował się towar, musi być nieco większa. Dzięki temu nie uszkodzimy półek.