Dopasowująca się do sylwetki bielizna i koszulki termoaktywne pozwalają uniknąć problemu z mokrym o potu ubraniem, przegrzewaniem i wychładzaniem organizmu, umożliwiając wygodne noszenie wierzchnich warstw ubrań na sobie.
Wybierz koszulkę z gładką powierzchnią zewnętrzną, aby inne ubrania nie zaczepiały się o nią i dobrze leżały. Koszulki noszone pod ubraniem muszą być odpowiednio dopasowane, nie mogą jednak uciskać ani obcierać, dlatego zwróć uwagę na właściwy rozmiar, szwy i jakość wykonania.
Na co zwracać uwagę wybierając koszulki termoaktywne
Wybór odpowiedniego materiału koszulek termoaktywnych składa się z dwóch elementów, a mianowicie gramatury i rodzaju materiału. Każda gramatura materiału ma inne zalety i funkcje, dlatego należy ją odpowiednio dobrać. Ultralekka waga jest odpowiednia do łagodnych i chłodnych warunków. Lekki materiał jest preferowany na chłodną lub umiarkowanie zimną pogodę i na wysoki poziom aktywności fizycznej. Tkaniny o średniej gramaturze są najbardziej uniwersalne i można je nosić do różnych aktywności rekreacyjnych i sportowych jesienią i zimą. Ciężki materiał jest odpowiedni do ekstremalnie niskich i mroźnych temperatur, gdy do regulacji temperatury ciała potrzebne jest więcej ciepła. Cięższe tkaniny nadają się do uprawiania sportów zimowych na śniegu.
Materiał, z którego wykonana jest koszulka termoaktywna, musi być miękki, a jednocześnie niezwykle sprężysty, aby sprawdzić się w każdych warunkach pogodowych. Wykonane specjalnie na ekstremalne zimno lub ciepło tkaniny syntetyczne są najlepsze na spodnie warstwy odzieży. Poliester, spandex, lycra i nylon są często łączone z innymi naturalnymi włóknami, jak wiskoza i bambus, aby zapewnić odpowiednią ilość właściwości odprowadzania wilgoci i wentylacji.
W przeciwieństwie do tkanin syntetycznych, wiskozy oraz wełny, czysta bawełna zatrzymuje pot. Pozostawia uczucie chłodu, ale szybko nasiąka wilgocią i robi się ciężka i lepka, nie czujemy się zatem w takich ubraniach komfortowo podczas uprawiania aktywności fizycznej. Pomimo przystępnych cen, bawełna jest najmniej preferowaną opcją na koszulki termoaktywne, które muszą być lekkie i przewiewne.