Czy wózek może ochronić dziecko przed nadmiernym przegrzaniem podczas upałów? Jaki model wybrać, aby sprawdził się zarówno latem, jak i zimą? Podpowiadamy jak poradzić sobie z gorącym latem oraz chłodną zimą!

Spacery są zdrowe dla każdego dziecka, niezależnie od pory roku. Niemowlęta w szczególności dość często powinny przebywać na świeżym powietrzu, aby zdobyć cenną odporność! Warto jednak przestrzegać pewnych zasad, aby ochronić swoje dziecko przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Nie tylko mróz i zimno mogą być groźne. Okazuje się, że równie spore zagrożenie na dzieci czyha latem! Sklep z wózkami www.wozki-foteliki.pl proponuje wiele modeli pojazdów wykonanych z różnorodnych materiałów. Podczas zakupów warto byś zapytał o doradcę o ich funkcję i specyfikację, aby dowiedzieć się, czy na przykład posiadają w sobie filtr UV!

Wózki dziecięce a zmienna pogoda

Podczas upałów ważne jest to, żeby w gondoli, w której przebywa Twoje dziecko było dużo miejsca. W takim przypadku im szersza oraz dłuższa gondola, tym lepiej dla Twojej pociechy. Aby uzyskać nieco więcej miejsca możesz wyjąć wszystkie zbędne elementy z gondoli, takie jak na przykład falbanki. Zimą z kolei pamiętaj o tym, żeby otulić swoje dziecko. Nie zapomnij o odpowiednim kombinezonie, a także ciepłej kołderce oraz kocyku. Chroń swoją pociechę również od spodu! Podczas upałów dobrym pomysłem jest korzystanie z parasolki. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż tradycyjna budka. Dlaczego? Otóż zapewnia ona odpowiedni dopływ powietrza do Twojego dziecka, a mimo wszystko zapewnia przyjemny cień. Pamiętaj o tym, że latem niemowlę nie może przebywać w pełnym słońcu! Jest to bardzo niebezpieczne!

Deszcz nie będzie Wam straszny

Do Twojego wózka dziecięcego możesz dokupić również niezbędne akcesoria, które uprzyjemnią spacery z Twoim dzieckiem. Niezbędnym elementem na pewno jest folia zakładana na wózek w czasie deszczu. Nigdy nie wiadomo, kiedy Was złapie podczas spaceru! Zatem zawsze powinniście być zabezpieczeni również przed taką ewentualnością. Parasolka również może ochronić Twoją pociechę przed deszczem, jednak warto pamiętać o tym, że folia jest znacznie bardziej praktyczna w tej sytuacji. Niezbędne akcesoria do Twojego wózka również możesz kupić w sklepie internetowym www.wozki-foteliki.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą: Bugaboo