African Mango (lub Irvingia gabonensis) to drzewo pochodzące z Afryki Zachodniej. African Mango nie ma nic wspólnego ze zwykłym mango (mangifera indica), które możemy kupić w każdym sklepie, poza podobnymi owocami. Na punkcie tego suplementu oszalał cały świat, dzięki coraz większej popularności w mediach. Magia tkwi w nasionach, a nie w żółtej miazdze.

Pytanie, na które chcielibyśmy odpowiedzieć, brzmi: czy afrykańskie mango to prawdziwa okazja, czy tylko kolejna mistyfikacja. Badanie, które to wszystko zapoczątkowało, jest małym badaniem in vitro, w którym odnotowano znaczne zahamowanie wchłaniania i rozrostu tkanki tłuszczowej przez organizm, co oznacz szybki spadek wagi. Inne badania, mające na celu ocenę wpływu Irvingia gabonensis (150 mg dwa razy na dobę) na masę ciała u osób z nadwagą, wykazały zarówno utratę masy ciała, jak i procentową utratę tkanki tłuszczowej. Niektóre badania pokazują, że ekstrakty z nasion afrykańskiego mango mogą pomóc w zmniejszeniu masy ciała u osób z nadwagą, szczególnie w połączeniu z dietą niskokaloryczną. Z pewnością african mango slim pomaga zoptymalizować działanie kilku hormonów w twoim ciele, pobudzając metabolizm, spalając tłuszcz i pomagając kontrolować apetyt. Leptyna jest hormonem wytwarzanym przez komórki tłuszczowe. W okresach niedoboru lub głodu poziom leptyny spada. Hormon został odkryty w 1994 roku i od tego czasu był badany pod kątem jego funkcji w regulacji masy ciała i otyłości. Leptyna komunikuje mózgowi, że masz wystarczająco dużo zmagazynowanego tłuszczu, co ogranicza apetyt, sygnalizuje ciału normalne spalanie kalorii i zapobiega nadmiernemu jedzeniu. I odwrotnie, gdy poziomy są niskie, mózg wyczuwa głód, zwiększa się apetyt, mózg sygnalizuje, że należy przyjmować więcej jedzenia i wolniej spala się kalorie.

Ludzie otyli wykazują znacznie wyższy poziom tego hormonu niż osoby o średniej masie. Dlatego przyjmowanie suplementu zwiększającego poziom leptyny we krwi może prowadzić do utraty wagi. Niektóre badania dotyczyły afrykańskiego mango i jego pozytywnego wpływu na wrażliwość na leptynę i utratę masy ciała. Ponadto w niektórych badaniach zaobserwowano, że mango afrykańskie spowodowało zmniejszenie masy ciała i obwodu talii. Badania wskazują również, że oprócz pomagania w odchudzaniu stosowanie suplementu z wyciągiem z afrykańskiego mango mogą być pomocne w obniżaniu ciśnienia krwi i cholesterolu oraz kontrolowaniu cukrzycy. Zawiera również silne przeciwutleniacze. Ekstrakt z afrykańskiego mango jest silniejszy niż same nasiona i jest kluczowym składnikiem suplementów odchudzających, dlatego najpierw poszukaj suplementu o wysokim stężeniu ekstraktu z afrykańskiego mango. Wysokiej jakości produkty są formułowane ze zbilansowanych składników, które uzupełniają działanie african mango w celu uzyskania szybszych efektów odchudzania. Składniki takie jak keton malinowy i ekstrakt z ziaren zielonej kawy same w sobie udowodniły korzyści związane z redukcją masy ciała i mogą współpracować z afrykańskim mango w celu zwiększenia energii i jeszcze szybszej utraty wagi w krótkim czasie.