Z pewnością masz dość używania korektora i nakładania grubej warstwy makijażu, aby ukryć oznaki starzenia, które wyglądają na coraz bardziej widoczne.

Jeśli chcesz mieć bardziej równomierny, młodziej wyglądający kontur skóry, możesz rozważyć wiele różnych zabiegów pielęgnacyjnych i odmładzających oferowanych w gabinetach kosmetycznych. Profesjonalne peelingi i złuszczanie mogą zapewnić młodszy wygląd skóry, jędrność i elastyczność skóry i większe zadowolenie ze swojego wyglądu. Peelingi chemiczne czy kawitacyjne mogą korygować wiele różnych niedoskonałości skóry. Działają one poprzez złuszczanie górnej warstwy naskórka, aby odsłonić świeżą, mniej zniszczone tkanki pod spodem. Jeśli masz plamy starcze, drobne linie i zmarszczki, uszkodzenia słoneczne, trądzik różowaty, trądzik lub blizny potrądzikowe, które chciałbyś znacznie zmniejszyć, odpowiedzią na twoje problemy może być złuszczanie. Aby usunąć wierzchnią warstwę naskórka, która posiada najwięcej uszkodzeń, używa się specjalnego roztworu do peelingu chemicznego. Częstym kluczowym składnikiem takiej procedury jest kwas glikolowy, ale jego skład i różne stężenia zostaną określone po ocenie skóry przez kosmetologa. Taka procedura jest zasadniczo prosta. Najpierw skóra zostanie dokładnie oczyszczona i przygotowana do zabiegu. Następnie odpowiedni roztwór zostanie nałożony na skórę, gdzie pozostanie przez kilka minut, nastąpi złuszczanie za pomocą specjalnego urządzenia, a później twarz zostanie umyta. Twarz może być lekko zaróżowiona po zabiegu i może wydawać się nieco swędząca, ale z technicznego punktu widzenia rekonwalescencja nie jest wymagana.

Po okresie odnowy naskórka zauważysz, że problemy skórne uległy znacznej poprawie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji skóry, poznaj zabiegi na twarz na Moment.pl, z których możesz skorzystać w wielu gabinetach kosmetycznych. Każda rutynowa pielęgnacja skóry zaczyna się od oczyszczania i nie da się tego obejść. Oczyszczanie i złuszczanie to klucz do zakończenia problemów z wypryskami czy przebarwieniami, szybkiego nawilżenia, witalnego wchłaniania produktów kosmetycznych i promiennej cery.