Firmy usługowe, które oferują hydrodynamiczne przepychanie rur gwarantują, ze podczas tej usługi nie ma ryzyka zalania budynku, a także potwierdzają, że ta metoda jest skuteczna w usuwaniu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

Warto także podkreślić, że WUKO jest metodą bezinwazyjną, nie wymaga stosowania agresywnych środków chemicznych i w żaden sposób nie szkodzi środowisku naturalnemu. Dla wielu osób ma to bardzo duże znaczenie. Odessane ze studni rewizyjnej zanieczyszczenia trafiają do bezpiecznego miejsca, gdzie są utylizowane. Dzięki temu w żaden sposób nie mogą zaszkodzić środowisku naturalnemu, co jest bardzo dobrą wiadomością.

Najczęściej maszyna WUKO jest wykorzystywana, gdy pojawia się problem z kanalizacją zewnętrzną, np. pomiędzy odprowadzaniem ścieków z budynku a szamba. Stosowana jest powszechnie, gdy zatkane zostaną instalacje deszczowe, przykanaliki oraz kolektory uliczne. Oczywiście, jak każda metoda, tak i ta nie jest pozbawiona wad. Przede wszystkim trzeba liczyć się z dość wysokimi kosztami tego typu usługi, nie zawsze jednak koszt jest adekwatny do zadania, jakie jest do wykonania. W niektórych wypadkach metoda ciśnieniowa może okazać się nieskuteczna. Przede wszystkim nie można jej zastosować, gdy instalacja jest bardzo skomplikowana i posiada bardzo dużą ilość kolanek. Wtedy nie jest możliwe z niej usunięcie zatorów przy wykorzystaniu metody ciśnieniowej. Problemem okazują się także stare kanalizacje znajdujące się w złym stanie technicznym. Ponadto, warto również dodać, że samochód, na którym znajduje się wuko Warszawa nie jest w stanie wszędzie dotrzeć, szczególnie, jeżeli działka jest zbyt mała lub usytuowana w trudnej do dotarcia lokalizacji. Jeżeli na takie problemy napotkamy, musimy szukać innych rozwiązań, aby poprawić stan instalacji kanalizacyjnej. Na szczęście dostępnych opcji jest wiele, dlatego bez żadnych problemów możemy z nich skorzystać.