Firmy, które decydują się na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, przekonują się, że pomaga to ich firmom na dłuższą metę.

Osoby niepełnosprawne są zwykle bardziej wdzięczne za szansę na dobrą pracę, dlatego mogą zostać na swoim stanowisku przez dłuższy czas. Osoby niepełnosprawne będą wybierać pracę dla tych firm i pozostać z nimi, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że znajdą równie przyjazne środowisko pracy gdzie indziej. Oznacza to, że firma może zaoszczędzić na kosztach rekrutacji i szkoleniach nowych pracowników.

Zatrudniając osoby niepełnosprawne przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić

Obliczając składki PFRON kalkulator może je podsumować

Wiele krajów rozwiniętych doświadcza niedoboru wykwalifikowanej siły roboczej i pracodawcy wypełniają te luki, przyjmując do pracy osoby niepełnosprawne. Wiele osób niepełnosprawnych ma wyższe wykształcenie, co oznacza, że są tak samo wykwalifikowani, jak pełnosprawni pracownicy i mogą podjąć pracę na wybranym stanowisku, ponieważ poradzą sobie z powierzonymi obowiązkami oraz zadaniami. Z tytułu zatrudnienia osób niepełnosprawnych przysługują nam ulgi w składkach PFRON, a kalkulator dofinansowań pomoże je obliczyć w przystępny i jasny sposób.

Pracownicy niepełnosprawni mogą nadać twojej firmie wyjątkową perspektywę. Mają wiedzę na temat technologii wspomagających i trudnej sytuacji, przez którą przechodzą osoby niepełnosprawne, co przyciąga więcej klientów, którzy również są niepełnosprawni. Wiadomo również, że osoby niepełnosprawne są towarzyskie, ponieważ mają regularny kontakt z opiekunami i rehabilitantami. To sprawia, że wyróżniają się na stanowiskach, które wymagają dużej współpracy z klientem. Dodatkowo możemy liczyć od rządu na wiele ulg w składkach, a można dokładnie obliczyć dofinansowanie PFRON na specjalnym kalkulatorze. Różnorodność jest zawsze dobra dla wizerunku firmy. Zarówno klienci, jak i pracownicy są bardziej lojalni wobec organizacji, które stawiają na różnorodność i integrację.

Możesz wykorzystać do obliczenia pfron kalkulator, który znajdziesz na serwisie internetowym. W ten sposób dowiesz się, jakie kwoty z tytułu zatrudnienia pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności musisz zapłacić, i jakiej wysokości dofinansowanie ci przysługuje.