W większości przypadków uszkodzone turbo w silniku nie oznacza, że trzeba turbinę wymieniać na nową tylko można regenerować tę, która jest. Oczywiście praca, którą trzeba wykonać przewidziana jest dla osób z bardzo dużym doświadczeniem. Wiele osób się bierze za regeneracje, ale niestety efekt końcowy potrafi był bardzo słaby albo nie ma go wcale.

Problem w tym, że w tej branży bardzo często zdarzają się nieuczciwe firmy, która potrafią umyć turbinę i nic z nią więcej nie zrobić. Skasują odpowiednio za naprawę i my nieświadomi wyjedziemy na ulicę. Trzeba, zatem polegać na takiej firmie, która jest w stanie zaoferować nam usługi na bardzo wysokim poziomie, a wtedy wiemy, że na pewno będziemy zadowoleni.

Taką firmę w łatwy sposób można odróżnić od innych, bo dają nawet rok gwarancji na regeneracje, co w innych firmach praktycznie się nie zdarza. Oni się nie boją tego, co robią i wiedzą, że wykorzystują do tego najlepsze metody i najlepsze części, dlatego efekt końcowy jest taki bardzo dobry. Właśnie z oferty kogoś takiego trzeba skorzystać nawet, jeśli jest długa kolejka oczekujących. Lepiej poczekać i mieć turbosprężarkę naprawioną w prawidłowy sposób niż wrócić do warsztatu po krótkiej jeździe.

Wizyta w warsztacie

Trzeba umówić się wcześniej na wizytę w warsztacie, który zajmuje się regeneracją turbin, a wtedy będzie nam łatwiej się do nich dostać. Oczywiście awarii, która nastąpiła nagle się nie zaplanuje, ale jeśli czujemy, że turbosprężarka hałasuje to możemy się spodziewać, że coś z nią stanie i wtedy dobrym pomysłem jest zamówić wizytę w warsztacie żeby nam sprawdzili czy potrzebna jest profesjonalna regeneracja turbo czy jeszcze trochę pojeździmy. W takiej firmie pracują osoby, które są w tematyce turbin bardzo dobrze obeznane, dlatego są w stanie nam pomóc. Mogą wykorzystać do diagnozowania nowoczesny sprzęt, co sprawi, że od razu będziemy wiedzieć, co się dzieje i ile może nas to kosztować. Jeśli naprawi nam wszystko doświadczona firma to wiemy, że zrobimy na turbinie wiele, wiele kilometrów.