Kobiety karmią swoje dzieci piersią coraz dłużej i nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ pokarm matki jest najlepszy ze wszystkich możliwych. Co jednak w sytuacji, gdy ta wraca do pracy?

Kiedy wracasz na etat musisz wiedzieć o tym, że ustawowo masz prawo do specjalnych przerw na karmienie swoich dzieci. Kodeks pracy mówi o tym, że przysługują Ci dwie przerwy po trzydzieści minut, podczas których możesz nakarmić swoją pociechę. Kobiety, które pracują krócej, czyli od czterech do sześciu godzin mogą z kolei liczyć na jedną przerwę na karmienie. Jest to zatem czas na to, aby kobieta mogła odciągnąć, na przykład pokarm do laktatora. Znacznym ułatwieniem w tym przypadku jest specjalna odzież dla karmiących mam dostępna w sklepie internetowym Koszulove.

Kiedy dziecko idzie do żłobka…

Jeżeli Twoje dziecko jest karmione piersią, a przy tym uczęszcza do żłobka powinnaś wiedzieć o tym, że w placówce może otrzymać mleko od mamy. Jeżeli masz takie życzenie, to żłobek ma obowiązek podać Twojemu dziecku pokarm, który Ty wcześniej przygotujesz. Ale to nie wszystko, ponieważ żłobek ma obowiązek również w odpowiedni sposób przechowywać mleko!

Kiedy postanowisz przejść na karmienie butelką…

Jeżeli zdecydujesz, że pora przejść na gotowe mieszanki i karmienie butelką – na początek kup kilka różnych! Pamiętaj, że każde może mieć inny smak, zatem może mniej lub bardziej przypaść do gustu Twojego dziecka. Pierwszy dzień odstawienia zaplanuj raczej na weekend, ponieważ może to być dość trudne!

Odzież dla mam karmiących

Jeżeli chcesz ułatwić sobie życie, postaw na ubrania dla karmiącej, dzięki którym codzienne karmienie Twojego dziecka nie będzie zbyt skomplikowane. Jest to możliwe, ponieważ bluzki, koszule i sukienki zostały wyposażone w specjalne zapięcia na dekolcie, dzięki którym możesz łatwo nakarmić swoją pociechę. Będzie to przydatne w każdej sytuacji – zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Właśnie dlatego, zanim przejdziesz na karmienie butelkowe, warto byś postawiła na to praktyczne rozwiązanie. Poprawi to znacznie komfort Twojego życia. W sklepie internetowym Koszulove znajdziesz kilka propozycji różnorodnych ubrań, zatem któreś na pewno przypadnie do Twojego gustu.