Więc wybierasz się na kemping i zastanawiasz się, od czego zacząć.

Biwakowanie to dość prosta przyjemność, ale ważne jest, abyś uświadomił sobie kilka podstawowych rzeczy, jeśli chodzi o biwakowanie. Z tego artykułu dowiesz się, co musisz wiedzieć przed podróżą.Jeśli biwakujesz na publicznym kempingu, pamiętaj o spakowaniu butów pod prysznic dla wszystkich uczestników imprezy. Nie tylko ochronią twoje stopy przed bakteriami na podłodze prysznica, ale świetnie nadają się na nocne bieganie w krzaki, kiedy musisz skorzystać z toalety. Mogą to być stare klapki, Crocs, a nawet slip-ony.Poszukaj schronienia przed zachodem słońca podczas biwakowania. Gdy niebo stanie się ciemne, znalezienie dobrego miejsca na namiot, niezbędne drewno opałowe i przygotowanie jedzenia stają się prawie niemożliwe. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś mieszkańcem miasta, którego wzrok nie jest przyzwyczajony do ciemności boiska. Nie kończ w tej pozycji. Szukaj schronienia i rozbij obóz na długo przed nastaniem ciemności.Decydując się na biwak, koniecznie zabierz ze sobą latarkę z kilkoma bateriami. Chcesz widzieć w środku nocy na wypadek, gdybyś musiał wstać i iść do łazienki lub po prostu się poruszać.Sprawdź pogodę przed wyjazdem na kemping. Istnieje niezliczona ilość stron internetowych, które zawierają informacje o tym, jakiej pogody należy się spodziewać w okolicy, w której wybierasz się na biwak. W ten sposób dowiesz się, jaki rodzaj odzieży spakować i jakiego sprzętu potrzebujesz.Trening doskonale sprawdza się podczas rozbijania namiotu. Poświęć trochę czasu na rozbicie namiotu przed wyjazdem. Nie jedź na kemping bez przeczytania tych wskazówek

Pozwala to na nabycie biegłości we wznoszeniu namiotu, a także pomoże zlokalizować wszelkie problemy z namiotem na wypadek konieczności wymiany go na lepszą opcję.Kiedy nadejdzie czas, abyś poszedł spać, dobrym pomysłem jest umieszczenie w samochodzie lodówek, które zabrałeś ze sobą.

W dzisiejszych czasach niedźwiedzie stały się całkiem sprytne i zorientowały się, że te lodówki zwykle przewożą artykuły spożywcze, co przyciągnie je do twojego kempingu.Nie czekaj z rozbiciem obozu do zmroku. Jeśli jesteś w pojeździe, oznacza to znalezienie bezpiecznego miejsca do zaparkowania pojazdu. Korzystając z namiotu, wybierz suche, płaskie miejsce. Jeśli zrobisz to przed zmrokiem, możesz przyzwyczaić się do otoczenia. Łatwiej będzie Ci zobaczyć zadanie, zapobiegając frustracji.Zbierz więcej drewna, niż myślisz, że nie będziesz potrzebować. Chyba że codziennie jeździsz na kemping, prawdopodobnie nie masz dokładnego pojęcia, jak właściwie wygląda „wystarczająca ilość drewna”. Zawsze możesz zostawić dodatkowe drewno w kupie jako prezent dla każdego, kto skorzysta z kempingu po tobie.Przynieś spray na owady. Jeśli zapomnisz sprayu na owady na wycieczce na kemping, będziesz tego głęboko żałować. Wypróbuj wcześniej kilka różnych sprayów na owady. Znajdź coś, co działa i nie podrażnia Twojej skóry. Chcesz też upewnić się, że nie jest tak tłusty, że nie będziesz chciał w nim spać.Wiele osób powie, że miło wspomina biwakowanie. Podane tutaj informacje powinny pomóc Ci w niezapomnianej podróży, o ile pamiętasz o tych informacjach. Powinieneś wiedzieć, że przygotuj się na wystawienie wszelkich podkręconych piłek, które pojawią się na Twojej drodze!