Jeśli jesteś zainteresowany założeniem bloga, musisz poznać różne dostępne narzędzia do blogowania.

Jednym z najlepszych i najpotężniejszych dostępnych narzędzi jest WordPress. Ten program ma wiele zaawansowanych funkcji, ale jest również łatwy do nauczenia. Czytaj dalej, aby zobaczyć, jak możesz zacząć z niego korzystać.Jeśli chcesz mieć możliwość łatwego przeszukiwania przesyłanych multimediów, takich jak filmy lub zdjęcia, umieść to wszystko w jednym folderze za pośrednictwem WordPress. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia i multimedia, a następnie odznacz pole, które ustawia WP do sortowania multimediów w folderach na podstawie daty.Nie umieszczaj w adresach URL żadnych znaków specjalnych. Mogą utrudnić wyszukiwarkom „pająk” i powinny zostać usunięte. Twoje adresy URL powinny również zostać skrócone, aby zawierały tylko słowa kluczowe, aby nie przytłaczały odwiedzających.Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z WordPressa, upewnij się, że Twój pasek boczny jest prosty. Upewnij się, że zawiera tylko to, co niezbędne. Twoi goście nie powinni przedzierać się przez mnóstwo reklam i banerów, aby znaleźć linki, które chcą kliknąć. Spróbuj usunąć elementy z Wygląd i widżety, które nie wnoszą niczego do Twojej sprawy lub działalności.Skorzystaj ze strony docelowej. Zamiast przechodzić bezpośrednio do aktualnych postów, użytkownicy najpierw przejdą przez tę stronę docelową. Możesz użyć tego z różnych powodów, czy to do promowania produktu, czy też promowania siebie. Wiele motywów zawiera stronę docelową; jednak istnieją również opcje płatne.Wordpress ma wiele skrótów klawiaturowych, dzięki którym praca z postami jest bardzo prosta. Na przykład ctrl-c pozwala kopiować tekst, a ctrl-x pozwala go wycinać. Ctrl-v wklei go gdzie indziej. Ctrl-b jest pogrubiony, ctrl-i kursywą, a ctrl-u podkreśleniem. Świetna rada na temat WordPress, którą każdy może łatwo śledzić

Te podstawowe skróty klawiaturowe pozwolą Ci zaoszczędzić dużo czasu, jeśli je zapamiętasz.Chcesz zmienić autora posta? Po prostu edytuj post i kliknij „Opcje ekranu”.

Następnie wybierz Autor, a następnie wybierz osobę, którą chcesz zostać autorem posta. Następnie kliknij „zaktualizuj” lub „opublikuj”, aby zakończyć zmianę i opublikować ją w swojej witrynie — gotowe.Posiadanie motywu witryny WordPress może sprawić, że będzie ona znacznie bardziej profesjonalna. Istnieje wiele stron internetowych, które umożliwiają pobieranie motywów za darmo. Jednak bardzo ważne jest, aby pobierać motywy z zaufanego źródła. Niewykonanie tego może spowodować zainstalowanie przestarzałych lub złośliwych kodów.Nie zapomnij o Facebooku. Odwiedzający Twoją witrynę powinni mieć możliwość dodawania komentarzy lub rejestracji w Twojej witrynie za pośrednictwem swojego konta na Facebooku. Istnieją wtyczki, które pomogą Ci uruchomić rzeczy na Twojej stronie i są łatwe do pobrania i używania. Ponieważ tak wiele osób jest na Facebooku, ważne jest, aby upewnić się, że Twoja strona zawiera w jakiś sposób serwis społecznościowy.Rozważ użycie menedżera haseł. Wybór bezpiecznego hasła do swojego bloga jest ważny. Ważne jest, aby Twoje hasło było trudne do odgadnięcia i regularnie zmieniane. Niestety trudne do złamania hasło może być równie trudne do zapamiętania dla Ciebie. Menedżery haseł mogą być używane do losowego generowania i śledzenia haseł.Pamiętaj, aby często tworzyć kopie zapasowe swojej witryny! Najlepszym sposobem na to jest codzienne tworzenie kopii zapasowej witryny przez hosta. Jeśli nie oferują tej usługi, zamiast tego wykonaj kopię zapasową samodzielnie. Istnieją wtyczki, które wykonają zadanie za Ciebie lub możesz je po prostu pobrać na swój komputer.W tym artykule udostępniono wiele świetnych wskazówek i wskazówek dotyczących korzystania z WordPressa do blogowania. Istnieje jednak o wiele więcej informacji, które będą dla Ciebie przydatne. Skorzystaj z porad, które przeczytałeś tutaj, jako punktu wyjścia, ale szukaj więcej wskazówek dotyczących korzystania z WordPressa.