Ładny uśmiech i proste zęby to nie tylko kwestie estetyczne, o tym fakcie w szczególności wiedzą nie tylko stomatolodzy, ale także osoby, które wahają się obecnie nad decyzją o założeniu sobie aparatu ortodontycznego, który powinien im pomóc w uzyskaniu prostych i pięknych zębów.

Jednym z najczęstszych pytań jakie słyszy ortodonto jest to, jak szybko będzie widać efekty działania aparatu ortodontycznego, aczkolwiek jak można się domyślić, nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi Każdy przypadek jest z goła odmienny i potrzebuje indywidualnego podejścia lekarza specjalisty, który określi przede wszystkim intensywność leczenia.
Proces korekcji naszego uzębienia to proces długotrwały, jednak z wyliczeń średniego czasu leczenia korekcji zgryzu i zębów wynika, że leczenie takie zazwyczaj obejmuje około dwóch lat. Istotnym wpływem na szybkość leczenia jest również to, jakiego rodzaju aparat ortodontyczny zostanie wybrany do leczenia, istnieją dwa główne rodzaje aparatów ortodontycznych, jest to aparat stały oraz aparat ruchomy. Warto podkreślić, że aparat ruchomy, czyli taki, który możemy zdjąć w każdej chwili jest zazwyczaj stosowany w przypadku leczenia dzieci oraz przypadków łagodnych. Natomiast aparat stały, to taki, który pacjent nie będzie mógł zdjąć sobie w każdej chwili, a przeznaczony jest głównie dla osób dorosłych (brak mlecznych zębów) oraz bardzo trudnych przypadków niewłaściwego zgryzu. W jaki sposób działa aparat ortodontyczny, jak prostuje zęby?

To właśnie aparat stały pozwala na niwelowanie bardzo poważnych wad zgryzu czy również możliwość zmiany ułożenia poszczególnych zębów między sobą.

Należy jeszcze raz jasno podkreślić, że proces leczenia korekcji zgryzu to proces długotrwały, a pacjent nie powinien zrażać się niezbyt widocznymi efektami przez pierwsze kilka miesięcy. Dlatego też, jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na aparat, odwiedź aparat ortodontyczny wrocław, a znajdziesz tam szereg informacji, które rozwieją Twoje wątpliwości i pomogą w podjęciu decyzji o leczeniu.