Jeśli cierpisz na astmę przez całe życie lub niedawno zostałeś zdiagnozowany, zawsze pojawiają się pytania dotyczące tego, jak lepiej radzić sobie z astmą i jak mniej potrzebujesz leków.

W tym artykule znajdziesz informacje i pomysły, jak łatwiej oddychać.Jeśli chcesz użyć nawilżacza lub waporyzatora, wyczyść go dokładnie. Jeśli zawiera kurz lub cokolwiek innego, twoje płuca będą przeszkadzać cząsteczkom zawartym w parze. Pozostaw nawilżacze i waporyzatory na chwilę w wodzie i upewnij się, że są suche przed ich użyciem.Wiele osób lubi zapach czystego domu. Jeśli masz astmę, jest to rzeczywiście szkodliwe. Przyjemny zapach pochodzi z chemikaliów, które pozostają w powietrzu. Upewnij się, że otwierasz okna za każdym razem, gdy sprzątasz w domu, nawet jeśli oznacza to utratę świeżego zapachu.Twój lekarz może uznać, że kortykosteroidy są najlepszą ulgą w atakach astmy. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz naprawdę złe ataki. Mogą być nieco trudniejsze do zdiagnozowania, ale w przypadku ataku można je połknąć lub wstrzyknąć, aby skuteczniej otworzyć kanały.Leki mogą być przyjmowane regularnie w celu kontrolowania stanu zapalnego w drogach oddechowych. Jednymi z takich leków są kortykosteroidy wziewne, takie jak modyfikatory kromolynowe i leukotrienowe. Skonsultuj się z lekarzem, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. Być może będziesz musiał wypróbować kilka z nich.Antagoniści beta 2, którzy mogą być wdychani, są długoterminowymi lekami kontrolującymi astmę, które można przyjmować codziennie. Mogą również stwarzać ryzyko dla niektórych osób. Skuteczne strategie minimalizowania problemów z astmą, które działają dobrze

Obecnie zaleca się stosowanie tych leków razem z kortykosteroidami, które można wdychać.Używaj naturalnych środków na astmę.

Chociaż leki przepisane przez lekarza mogą być konieczne, aby zapobiec śmiertelnym atakom, zdrowa dieta pomoże poprawić codzienne życie. Beta-karoten promuje zdrowe błony śluzowe w jamie ustnej i nosie, co pomaga zmniejszyć ryzyko poważnych ataków astmy.Kiedy wiesz, że masz astmę, ćwicz umiarkowanie. Nadmierna i długotrwała aktywność fizyczna może generować ataki astmy. Niektórzy ludzie mają ataki tylko podczas tych ćwiczeń. Pamiętaj, aby oddychać przez nos podczas ćwiczeń, ponieważ oddychanie zimnym powietrzem przez usta może wywołać twoje ataki.Jeśli cierpisz na astmę i masz nadwagę lub otyłość, możesz rozważyć utratę wagi. Nadwaga zmniejsza czynność płuc i zwiększa ryzyko wystąpienia objawów astmy. Upewnij się również, że pijesz dużo wody, ponieważ utrzymywanie nawodnienia jest bardzo ważne dla kontrolowania objawów i ataków astmy.Zmieniaj pościel i kołdrę raz w tygodniu i umyj je w gorącej wodzie. Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania atakom lub powszechnym wyzwalaczom jest upewnienie się, że dom jest czysty i suchy. Twoja pościel zaczyna zbierać kurz, sierść, brud i inne zanieczyszczenia, które mogą zanieczyszczać powietrze, którym oddychasz. Częste mycie w gorącej wodzie zapewnia ograniczenie tych zanieczyszczeń do minimum.Naucz się potencjalnych problemów spowodowanych przez leki na receptę. Wiele powszechnie przepisywanych leków, takich jak beta-blokery, może pogorszyć astmę lub wchodzić w interakcje z lekami na astmę. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych działań niepożądanych, porozmawiaj ze swoim lekarzem i upewnij się, że stosujesz receptę odpowiednią również do leczenia astmy.Korzystając z informacji zawartych w tym artykule, powinieneś mieć lepsze wyobrażenie o pewnych rzeczach, które możesz zrobić sam i o których możesz porozmawiać z lekarzem, aby lepiej kontrolować astmę. Nie musi kontrolować twojego życia, możesz nauczyć się je kontrolować.