Często jesteśmy w takiej sytuacji, że trzeba określić na już cenę nieruchomości, którą posiadamy. Może to rozwód i podział majątku, a może sąd, który chce od nas odzyskać pieniądze?

Może też to być chęć sprzedaży nieruchomości i też chcemy wiedzieć, jaką cenę ustalić. Zanim ustali się cenę to trzeba będzie wziąć pod uwagę mnóstwo czynników. To gdzie jest nieruchomości ma znaczenie, czyli lokalizacja. Wpływ na cenę ma również w przypadku mieszkań piętro. Jeśli w budynku nie ma widny to im wyżej mieszkamy tym mniejsza będzie cena. Rzeczoznawca, który się na tym zna przyjdzie na miejsce i będzie w stanie wszystko bardzo dokładnie sprawdzić. W ten sposób weźmie wszystko pod uwagę i wybierze sobie takie rozwiązanie, jakie będzie dla nas najlepsze. Chodzi o to żeby wycena była przeprowadzona bardzo rzetelnie, bo wtedy wiemy ile naprawdę jest warta nieruchomość. Nie wszyscy są z takie wyceny zadowoleni, bo wydawało im się, że to będzie więcej warte, ale rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami i taki rzeczoznawca się na tym bardzo dobrze zna. Teraz jest w stanie nam pomóc przy wycenie i trzeba to wykorzystać.

Kwalifikacje rzeczoznawcy

To powinna być osoba, która ma odpowiednie uprawienia, bo wtedy taka wycena będzie wiarygodna i będzie można ją wykorzystać. Sprawdzajmy, zatem jakie dyplomy ma ta osoba i wtedy będziemy wiedzieć czy z nią współpracować czy nie. Kwalifikacje oraz świadectwa nadania uprawnień to coś, co ma ogromne znaczenie. Dodatkowo byłoby dobrze sprawdzić referencje takiej osoby, która ma się wyceną zajmować. Wiemy, co wcześniej robiła i dla kogo i to nas przekona do jej wybrania. Sami widzimy, że wybranie rzeczoznawcy wcale nie jest takie łatwe, na jakie może wyglądać. Pamiętajmy, że kwalifikacje zawodowe rzeczoznawcy są bardzo ważne dla nas. im lepsze kwalifikacje tym bezpieczniej dla nas, dlatego zanim się z kimś takim skontaktujemy to trzeba będzie to bardzo dokładnie sprawdzić. Wtedy wiemy, na czym stoimy i z kim współpracujemy. Wiele można będzie na tym wtedy zyskać dla siebie.