Coraz więcej firm korzysta z takich usług jak faktoring dzięki czemu mogą szybko uzyskać dodatkowy zastrzyk gotówki.

Jest to naturalnie tylko jedna z usług jakie oferują różnego rodzaju placówki bankowe i prywatne firmy kredytowe. Jeśli postanowiliśmy już gdzie pożyczymy pieniądze, powinniśmy dowiedzieć się, jakie są warunki w danej placówce i jakie kredyty nam oferują. Niektóre banki oferują wykorzystywany często przez ludzi kredyt przez telefon. Polega to na tym, że dzwonimy pod podany w placówce numer i zgłaszamy chęć otrzymania kredytu. Firma wypyta nas o wszystkie dane i sprawdzi naszą wiarygodność oraz to czy nie jesteśmy zarejestrowani w informacji na liście dłużników. Na listę dłużników możemy trafić zawsze, kiedy zalegamy z płatnościami nie tylko z powodu nieopłacania kredytów, ale również, jeśli nie płacimy rachunków. Jeśli jesteśmy na takiej liście, nie dostaniemy żadnego kredytu ani pożyczki. Jeśli jesteśmy wiarygodni, firma da nam kredyt gotówkowy w wysokości takiej jak wnioskujemy w ramach własnych limitów. O tym jednak wiemy zanim złożymy wniosek o kredyt. Pieniądze dostaniemy jednak dopiero jak zjawimy się w placówce z własnym dowodem osobistym, ponieważ firma może sprawdzić naszą wypłacalność na podstawie danych, które im podamy przez telefon jednak sprawdzenie tożsamości danej osoby to zupełnie inna sprawa. Faktoring i inne produkty finansowe

Przez telefon dostaniemy wyłącznie decyzję czy został nam przyznany kredyt BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej jest po to, żeby bank mógł zdobyć informacje potrzebne do zatwierdzenia udzielenia kredytu.

Z tego typu działalności korzystają jednak banki wtedy, gdy chodzi o bardzo duży kredyt a nie zwykły kredyt gotówkowy. Zwykle, jeśli w grę wchodzi mały kredyt konsumpcyjny są to niewielkie procedury. Bank wtedy może z takiego biura skorzystać jednak wcale nie musi. Do takiego kredytu wystarczy informacja czy potencjalny klient nie zalega z opłatami czy ze spłatą rat poprzednich kredytów. Jeśli nie figurujemy w takim rejestrze, możemy bez obaw pożyczać pieniądze. Wówczas możliwy będzie także faktoring w naszej firmie, który może uchronić wiele firm przed bankructwem.