Coraz więcej osób i to w każdym wieku chętnie zapisuje się do szkół językowych, których oferta z roku na rok jest bardzo atrakcyjna. Wykwalifikowana kadra, małe grupy, dogodne terminy spotkań oraz świetne pomoce naukowe – to wszystko sprawia, że wiele osób szybciej i sprawniej przyswaja język angielski, co owocuje podczas podróży, w życiu codziennym oraz w pracy. Jaki kurs angielskiego Katowice jest warty uwagi? Dlaczego warto zdecydować się na takie lekcje języka angielskiego w szkole językowej?

Angielski w Katowicach – bogata oferta dla każdego

W zależności od wieku kursanta, jego poziomu zaawansowania oraz od tego, do czego potrzebny jest mu dany kurs – można tak naprawdę znaleźć wiele ofert, które skierowane są do konkretnych grup osób. Angielski w Katowicach to zajęcia dla najmłodszych, lekcje języka angielskiego dla młodzieży oraz zajęcia dla osób starszych (o różnych stopniu zaawansowania). Ponadto, wiele szkół wychodzi naprzeciw tworząc bardzo nowoczesne kursy skierowane np. do konkretnych grup zawodowych – do prawników, do lekarzy, do służb mundurowych – gdzie nacisk na fachowe słownictwo oraz poprawną komunikację jest bardzo duży. Dodatkowo, kadra może także prowadzić zajęciach w firmach czy przedsiębiorstwach, w których to właściciele chcą podnieść kwalifikacje pracowników i podszkolić ich z języka angielskiego, która jest niezbędna w danym miejscu pracy.

Dlaczego warto zdecydować się na lekcje języka angielskiego w szkole językowej?

Często osoby uczące się języka samodzielnie w domu narzekają na brak motywacji i chęci do nauki. Wiele z nich nie zawsze wie, z jakich książek i pomocy naukowych najlepiej korzystać. Nauka języka z profesjonalną i doświadczoną kadrą wygląda zupełnie inaczej. Dodatkowo, dochodzą małe grupy, w których to osoby chętnie ze sobą współpracują oraz motywują się nawzajem. Im grupa chce więcej się uczyć, tym poziom jej się zwiększa. W wielu szkołach jest także możliwość odbycia specjalnych kursów, które przygotowują do znanych egzaminów językowych. Certyfikaty ukończenia takich egzaminów są respektowane i wysoko oceniane przez wielu pracodawców zarówno w Polsce, jak i za granicą. Kolejnym aspektem, jest cena takiego kursu. Zajęcia w większości szkół odbywają się dwa razy w tygodniu po 60 minut. Ceny kursów wahają się od około 1500 zł do 3000 zł. Ceny są więc o wiele niższe niż w przypadku korzystania z indywidualnych lekcji nauczyciela angielskiego we własnym domu w podobnym wymiarze czasowym. Wiele osób zadowolonych jest z kursów i postępów, które na nich robi do tego spodnia, że z każdym rokiem chętnie uczestniczą w nowych – na wyższym już poziomie.