Obecnie wiele maszyn, sprzętów, pojazdów i urządzeń działa na zasadzie układów hydraulicznych.

Zazwyczaj są one niezawodne, ale awaria może się pojawić w najmniej spodziewanym momencie. Należy wtedy skorzystać z pomocy jaką oferują firmy zajmujące się serwisowaniem i naprawą silników, rozdzielaczy, siłowników, czy pomp hydraulicznych, oraz innych komponentów maszyn.

Wiele maszyn ciężkich polega na działaniu układu hydraulicznego

Kiedy niezbędny jest serwis pompy hydraulicznej

Dość częstym objawem awarii pompy hydraulicznej są wycieki. Gdy płyny i wycieki staną się widoczne we wnętrzu zbiornika lub pompy, może to być wyraźną wskazówką, że coś jest nie tak z pompą hydrauliczną. Wyciek z kolei może doprowadzić do spadku ciśnienia i nieprawidłowego działania całego układu hydraulicznego. Wycieki zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne są ważne i trzeba je szybko diagnozować, ponieważ mogą wywołać reakcję łańcuchową awarii w układzie hydraulicznym. Wyciek obniża ciśnienie, co z kolei podnosi temperaturę całego układu. Wpływa to na lepkość oleju, dodatkowo obniżając ciśnienie w układzie hydraulicznym. Jeśli zauważysz jakąś ciecz na zewnętrznej powierzchni pompy, oznacza to, że problem nieszczelności postępował od jakiegoś czasu i musisz natychmiast podjąć działanie poprzez wezwanie doświadczonego serwisu.

W każdym przedsiębiorstwie należy pamiętać, aby zidentyfikować krytyczne zasoby i maszyny, które odgrywają ważną rolę w codziennej działalności twojej firmy lub są niezbędne dla bezpieczeństwa pracowników lub zgodności z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Ponadto będziesz chciał zidentyfikować potencjalne źródła awarii tych elementów wyposażenia, aby program konserwacji i serwisowania układów hydraulicznych mógł być bezpośrednio powiązany z poprawą niezawodności działania urządzeń. Jeśli w trakcie całego procesu gromadzone są dane, zespół serwisujący będzie miał doskonałe zasoby do analizy wydajności krytycznych urządzeń i pomoże w podejmowaniu lepszych decyzji biznesowych w dłuższej perspektywie.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem pomp hydraulicznych https://www.hydroserwishs.pl