Każdy budynek wymaga odpowiedniej izolacji cieplnej, kiedy wykańczamy nasz dom, będziemy mieli do dyspozycji wiele materiałów dzięki którym nasz budynek nie będzie w ziemie tracił ciepła., Oczywiście izolacja ma na celu także nie wpuszczanie ciepła w lecie.

W przypadku kiedy ocieplamy dach bardzo dobrym pomysłem będzie wykorzystanie specjalnej pianki. Jest ona rozpylana w stanie ciepłym na powierzchniach a następnie twardnieje. Jej zaletą jest możliwość docierania do miejsc trudno dostępnych, zatem każdy zakamarek naszego dachu zostanie zabezpieczony. W ten sposób możemy zabezpieczymy się także przed wilgocią i grzybem. Dodatkowo pianka pozwala nam na uzyskanie dodatkowej izolacji akustycznej. Będzie to oczywiście ważne kiedy mieszkamy w pobliżu ruchliwej ulicy lub w centrum. Innym sposobem ocieplenia poddasza będzie zastosowanie waty szklanej. Po założeniu folii, możemy rozłożyć równomiernie watę, sprzedawana jest w dużych belach dzięki czemu będziemy mogli bez problemu rozwijać ją na naszych dachu. Daje to bardzo dobrej właściwości izolacyjne. Skuteczne materiały izolacyjne dla naszego domu

Zwłaszcza jeżeli nasz dach ma duże spadku warto zastosować grubszą izolację.

Wówczas kiedy dach z blachy się nagrzeje nie będzie przenosił ciepła do środka, i odwrotnie w ziemie w środku będzie cieplej. Z pewnością wszelkie materiały ociepleniowe to spory wydatek, dlatego też zanim zdecydujemy się na ich zakup, to warto jest się rozejrzeć po wszelkich pobliskich hurtowniach budowlanych i hipermarketach, a nawet małych sklepach i porównać ceny. Zasadniczo ocieplenia stanowią spory wydatek, ale przecież nasze wnętrza urządzamy na wiele lat. Nie warto jest więc przesadnie oszczędzać na ich jakości i kupować tego, co najtańsze. Wówczas w ciągu kolejnych lat możemy dołożyć większe kwoty do ogrzewania naszego domu. Na ścianach budynków często stosuje się styropian grafitowy 20 cm to standardowa warstwa, jednak kiedy chcemy uzyskać większe oszczędności, wówczas warstwa styropianu może być dwa razy grubsza.