Jeśli chcemy kupić dom albo go postawić to trzeba będzie zastanowić się nad kosztami. Domy są drogie, dlatego mało, która osoba jest w stanie kupować je za gotówkę. Im mamy większe wymagania tym wyższa jest cena, dlatego trzeba będzie znaleźć rozwiązanie, które jest dla nas najkorzystniejsze.

To, dlatego wiele osób idzie na współprace z doradcą finansowym, bo wiedzą, że same sobie z tym nie poradzą. Nie mówimy o doradcy finansowym, który pracuje dla banku tylko o osobie, która jest niezależna i pracuje dla nas. Nie musimy martwić się kosztami, bo doradca finansowy nie bierze od nas nawet złotówki. Je sil zdecydujmy się na bank i kredyt hipotecznym to wtedy placówka banku płaci doradcy za jego usługi. To jest najgórzystsze dla nas rozwiązanie, dlatego trzeba będzie zastanowić się nad tym, kogo wybrać żeby mógł nam pomóc w uzyskania takiego kredytu hipotecznego, jaki jest nam potrzebny. Oczywiście pamiętajmy, że jeśli mało zarabiamy i dużo wydajemy to doradca finansowy cudów nam nie stworzy.

Trzeba mieć określoną zdolność kredytową żeby otrzymać taki kredyt hipoteczny, jaki nas interesuje. Doradca finansowy to nie bank i nie wykłada pieniędzy ze swoją kieszeni i trzeba mieć tego świadomość.

Idziemy do biura doradcy finansowego

To dobra decyzja, że idziemy do kogoś, kto wie o kredytach bardzo dużo. Możemy od razu liczyć na fachową pomoc. Taka osoba ma ofertę z trzydziestu różnych banków. Siedzimy u doradcy finansowego, a on robi dokładne wyliczenia. Musimy tylko mieć dokumenty, które potwierdzają ile zarabiamy i ile wydajemy, a wtedy przyspieszamy zrobienie całego wyliczenia. Na tym na pewno nam zależy żebyśmy wiedzieli, na czym stoimy i czy dalej mamy planować zakup albo postawienie nieruchomości czy na razie ten plan trzeba odstać na boczny tor, bo mamy zbyt mało pieniędzy? Najlepiej będzie wejść na http://www.1ekspert.pl i sprawdzić, co ma dla nas doradca finansowy. To osoba, która w mgnieniu oka jest w stanie nam zrobić wszystkie wyliczenia i powiedzieć, co mamy dalej robić.