Osoby szukające nowego łóżka muszą zwrócić uwagę na wiele czynników.

Z pewnością musimy zwrócić uwagę na wielkość pokoju w którym będzie stało łóżko, może stać przykładowo przy ścianie, i nie może wystawać na przejście, dlatego też należy wszystko odpowiednio wymierzyć. Najczęściej łóżka mają około 2 metrów długości, jednak wiele firm oferuje model nieco krótsze lub też dłuższe, zazwyczaj mogą różnić się długością 10 centymetrów. Warto zatem sprawdzić co posiadają w ofercie sklepy meblowe. Łóżka mogą się różnić także szerokością użytkową miejsca do spania, należy sprawdzić ile miejsca będziemy mogli uzyskać przy rozłożeniu. Można kupić łóżko z wysuwaną dolną szufladą, jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ modele tego rodzaju zajmują małą ilość miejsca. Łóżko z wysuwana częścią dolną może służyć nam jako standardowa kanapa, i można postawić je w salonie, a dzięki możliwości rozłożenia zyskamy łózko. Jest to dobry pomysł ponieważ możemy je wykorzystać dla gości. Dobrze jeżeli stelaż łózka będzie wykonany z drewna a nie z płyty wiórowej, dzięki temu łóżko będzie dużo solidniejsze.

Warto zwrócić uwagę także na lakier, gruba warstwa będzie gwarantem ładnego wyglądu łózka przez wiele lat. Obecnie produkowane łóżka posiadają bardzo dobrej jakości materiały, warto zapytać czy jest to materiał antyalergiczny.

Ważne są oczywiście materace i materiały z jakich są one wykonane, można zakupić modele piankowe, jak również sprężynowe. Materace ze sprężynami będą nieco droższe ale trwalsze i wygodniejsze, dlatego też warto zastanowić się nad wyborem. Dobrym pomysłem do sypialnie będzie łóżko wysuwane, gdzie możemy w schowku pomieścić pościel, dzięki czemu oszczędzimy nieco miejsca w szafkach. Kiedy mamy małe dzieci warto także sprawdzić jak wykończone są łóżka, warto wybierać modele z zaokrąglonymi brzegami, dzięki czemu będą one bezpieczne zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci. Łóżka można wybierać w różnych odmianach kolorystycznych, dzięki czemu łatwo je dobrać do innych mebli w naszym salonie czy też sypialni.