Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wizytówek, broszur czy pełnowymiarowych czasopism i katalogów, projekty drukowane dla biznesu wymagają starannej równowagi między różnymi czynnikami.

Jedną z najbardziej podstawowych kwestii jest rodzaj wybranej metody drukowania. Musisz wiedzieć, która opcja jest odpowiednia dla twojego projektu druku, a najpopularniejsze techniki to druk cyfrowy i druk offsetowy.

Czym się różni druk cyfrowy oraz offsetowy

Wydrukuj wysokiej jakości materiały biznesowe

Druk cyfrowy wykorzystuje prasę cyfrową do drukowania projektów, opierając się na tonerze i płynnym tuszu, a nie na metalowych płytach. Aby cały proces mógł działać, druk cyfrowy opiera się na plikach cyfrowych o wysokiej rozdzielczości, aby renderować wynik za pomocą maleńkich kropek atramentu, podobnie jak komputer renderuje obraz za pomocą pikseli. Dodatkowo, dzięki postępowi w technologii druku cyfrowego, przypadkowy obserwator nie byłby w stanie odróżnić produktu drukowanego cyfrowo od produktu drukowanego offsetowo. Jest to niezwykle popularna opcja w przypadku projektów drukowania biznesowego ze względu na szybkość i opłacalność.

Druk offsetowy jest starszym procesem niż druk cyfrowy, a obecnie może być bardziej procesem rzemieślniczym. Mimo to druk offsetowy ma wiele zalet, jest popularny i nadal się rozwija. Druk offsetowy wykorzystuje płytkę drukowaną pokrytą farbą, która przenosi obraz na gumowy wałek, który jest następnie nawijany na powierzchnię druku. W dzisiejszych czasach proces ten wymaga również przygotowania do druku, aby zapewnić konwersję i prawidłowe przetwarzanie wszystkich plików w celu uzyskania doskonałego nakładu.

Drukowanie materiałów możesz zamówić na stronie strefaxero.pl – Drukarnia w Warszawie zrealizuje każdy projekt w krótkim terminie. Wybór najlepszej opcji dla projektów druków biznesowych zależy od unikalnych cech danego projektu. Niektóre kluczowe czynniki, które pomogą ci dokonać wyboru między drukiem cyfrowym a drukiem offsetowym, to między innymi termin, rodzaj i gramatura papieru, wielkość zamówienia. W przypadku projektów druku, które wymagają szybkiej realizacji, zawsze wygrywa druk cyfrowy. Oferuje znacznie szybszą realizację zamówienia w niższej cenie. W przeciwnym razie musisz zaplanować dodatkowy czas z wyprzedzeniem, aby uwzględnić czas konfiguracji druku offsetowego, o którym drukarnia z wyprzedzeniem poinformuje.