Elektryczne stymulatory mięśni to urządzenia, które wysyłają impulsy elektryczne do mięśni w celu pobudzenia skurczów mięśni. W szczególności elektrostymulacja mięśni EMS powoduje kurczenie się włókien mięśniowych typu 1 (powolne drganie) i typu 2 (szybkie drganie), a przy różnych poziomach Hz może zapewnić szereg korzyści zarówno dla wydajności, jak i regeneracji.

Główne zalety regularnego stosowania elektrostymulacji mięśni obejmują zapobieganie urazom poprzez rozgrzanie mięśni, zmniejszenie bólu, szybsze odzyskanie formy, zwiększenie siły mięśni, i lepsze samopoczucie. Elektrostymulacja mięśni EMS jest odpowiednia do łagodzenia bólu występującego w takich dolegliwościach jak fibromialgia, bóle mięśni i stawów spowodowanych kontuzją, artretyzm, zapalenie powięzi mięśniowej, uszkodzenie mięśni po treningu lub zawodach sportowych, powrót do zdrowia po operacji lub urazie, słaba siła mięśni. W zależności od rodzaju terapii możesz wielokrotnie odczuwać skurcze i rozkurczanie mięśni. Każda sesja terapii za pomocą elektrostymulacji może trwać od 5 do 15 minut, w zależności od leczonego obszaru i stanu zdrowia. W przypadku stosowania EMS w ramach leczenia kontuzji lub powrotu do zdrowia po operacji, należy terapię stosować jako zalecane, nadzorowane przez fizjoterapeutę leczenie. Elektryczne stymulatory mięśni należy łączyć z procedurami treningowymi i programami fizjoterapeutycznymi w celu zwiększenia wydajności i wsparcia regeneracji między treningami lub po treningu.

Informacje o kosztach takich zabiegów można znaleźć na stronie https://www.fitxpress.pl/ems-cennik/. EMS, czyli elektrostymulacja mięśni wykorzystuje różne zakresy herców do aktywacji określonych włókien mięśniowych, zmuszając je do kurczenia się. Skurcze te zwiększają przepływ krwi i dystrybucję składników odżywczych w celu zaangażowania większej liczby włókien mięśniowych do pracy, co pomaga ciału szybciej regenerować się, osiągać lepsze wyniki w sporcie i zmniejsza ryzyko obrażeń mięśni w trakcie treningów.