Przy podpisywaniu umów z bankami oraz z towarzystwami ubezpieczeniowymi otrzymujemy szereg dokumentów – umowę, regulamin, OWU – ogólne warunki ubezpieczenia. Także w kontaktach z tymi instytucjami przygotowywane są inne pisma. Gdy konieczne jest tłumaczenie takich pism, należy skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Czym są tłumaczenia bankowe i ubezpieczeniowe?

W branży bankowej i ubezpieczeniowej stosowane są różne dokumenty. Niekiedy zachodzi konieczność ich przetłumaczenia, na przykład na potrzeby urzędowe, sądowe, przy wyjeździe za granicę.

Tłumaczenia bankowe i ubezpieczeniowe to specjalny rodzaj tłumaczeń, które dotyczą dokumentacji bankowej i ubezpieczeniowej. Takie przekłady zlecane są zarówno przez osoby prywatne, jak również przez firmy, które działają w tych branżach, a także korzystają z ich usług.

Tłumaczeniom tym podlegają między innymi:

  • wyciągi z kont bankowych

  • umowy kredytów i pożyczek

  • polisy ubezpieczeniowe

  • decyzje o przyznaniu odszkodowania

Czy tłumaczenia bankowe i ubezpieczeniowe muszą być przysięgłe?

Generalnie, dokumenty bankowe oraz ubezpieczeniowe wymagają tłumaczenia przysięgłego. Dotyczy to przede wszystkim różnego rodzaju umów oraz innych istotnych pism, które przekładane są w innych instytucjach. W takim przypadku tłumacz przysięgły poświadcza, że wykonany przez niego przekład jest zgodny z oryginałem.

Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie treści związane z branżą bankową i ubezpieczeniową muszą być tłumaczone pod przysięgą. Dotyczy to między innymi dokumentów związanych z marketingiem – reklamą, stron internetowych, ofert. W tym przypadku tłumaczeń nie musi już wykonywać tłumacz przysięgły.

Jakie biura prowadzą tłumaczenia dokumentów bankowych i ubezpieczeniowe?

Profesjonalne tłumaczenia bankowe i ubezpieczeniowe prowadzą biura tłumaczeń oferujące usługi przekładów przysięgłych i zwykłych. Najlepiej zdecydować się na pomoc biur posiadających doświadczenie w prowadzeniu takich usług, aby otrzymać profesjonalny przekład.

By otrzymać najwyższej jakości tłumaczenia bankowe i ubezpieczeniowe, warto wybrać sprawdzone biuro tłumaczeń warszawa to miasto, w którym dostępne są usługi tłumaczeniowe na najwyższym poziomie.