W świecie skazanym na przemysłową produkcję ekologiczne podejście do wytwarzania żywności staje się coraz bardziej popularne, bo wzrasta świadomość konsumentów.

Nie musisz jednak kupować za ciężkie pieniądze świeżych warzyw w pobliskim sklepie ekologicznym. Możesz je wyhodować samodzielnie. Jak to zrobić? Postaw w swoim domu growbox. Może stać w garażu, na strychu, a nawet w salonie. Czym jest growbox? Jest to pomieszczenie, w którym znajdują się rośliny uprawne. Oczywiście to miejsce wytwarza pewne kontrolowane warunki. Cechą charakterystyczną growboxa jest wnętrze – materiał w środku powinien odbijać światło. Growbox to wspaniała przygoda dla wszystkich zapalonych fanów ekologii. Zresztą pomyśl, jakie wrażenie zrobisz na rodzinie i znajomych, gdy poczęstujesz ich zdrowymi warzywami z własnej hodowli mieszczącej się w garażu.

Growbox – ekologiczna przygoda

Jak zbudować growbox, żeby warzywa były dorodne

Wspomnieliśmy już o wnętrzu odbijającym światło. Trzeba pamiętać, że growbox musi być zaopatrzony w system oświetlenia. Na rynku jest wielki wybór lamp i programatorów cyfrowych. Ponadto growbox musi posiadać odpowiednio skonstruowaną wentylację – aktywną lub bierną. Dzięki wentylacji będzie zachowana naturalna cyrkulacja powietrza, a także stała temperatura we wnętrzu growboxa. Nie musisz się bać zapachów nawozów czy roślin; filtr węglowy załatwi tę sprawę. Zwróćmy uwagę także na podłogę: powinna cechować się pełną wodoodpornością. Jeśli kupisz profesjonalny namiot z growshopu, prawdopodobnie będzie on spełniał wszystkie wymogi jakości, w tym wytrzymałościowe.

Polecamy zajrzeć na stronę growshopu Sioubiz. Wpisy na ich blogu pomogą ci zrozumieć, jak zrobić growbox. Oferta sklepu internetowego Sioubiz zadowoli zarówno początkujących, jak również doświadczonych plantatorów. Pełna ekologia jest na wyciągnięcie ręki!